Lejeboliger.net

Find lejeboliger.

Lejebolig i Odense C

42 m2 lejlighed i Odense C til leje

Perfekt studie bolig tæt på Uni

Hyggelig mindre lejlighed til overtagelse snarest.

Perfekt placeret mellem Odense centrum, universitetet og mange af de andre uddannelsesinstitutioner.

Lejligheden er beliggende i velholdt ejendom med velfungerende ejerforening som administreres af en Advokat.
Indeholder entré, mindre funktionelt køkken, bad med brus, og stor stue/værelse med plads til både sofa, skrivebord og seng.
Lejligheden er lys, har fransk altan og lyse trægulve overalt.

Der er en hyggelig fælles gård er til fri afbenyttelse og her er plads til både cykelparkering og grill-arrangement.
Ejendommen har dørtelefon og elevator samt fælles vaskefaciliteter i kælderen, der er desuden mulighed for parkering af bil i gården.

Der er Vicevært tilknyttet til ejendommen.

Ejendommen er beliggende i roligt kvarter lige ned til Odense Å, langs åen er der hyggelige stier, det er her for eksempel muligt at gå ind til centrum eller ud til Skovsøen og Fruens Bøge. Lejligheden er desuden i gåafstand til Odense Letbane

Leje kr. 4.269
Aconto forbrug kr. 500
Acontobeløbet dækker forbrug af vand og varme.
Der er mulighed for at søge om boligsikring.